П Л А Н

работы дзяржаўнай установы культуры “Гродзенскі раённы культурна-інфармацыйны цэнтр” на 2018 год

 

АРГАНІЗАЦЫЙНАЯ ПРАЦА

 

 

МЕРАПРЫЕМСТВЫ

 

 

 

 

 

 

 

ТЭРМІН ПРАВЯДЗЕННЯ

 

 

МЕСЦА ПРАВЯДЗЕН-

НЯ

 

 

ВЫКАНАЎ-

ЦЫ

I квартал

II квартал

III квартал

IV квартал

Студзень

Люты

Сакавік

Красавік

Май

Чэрвень

Ліпень

Жнівень

Верасень

Кастрычнік

Лістапад

Снежань

Статыстычная справаздача клубных

устаноў, бібліятэк

                                                                                                 

Аналіз работы ўстаноў

культуры раёна за 2017 г.      

                                                

Зацвярджэнне планаў  і графікаў

работы клубных устаноў і бібліятэк на

2018 год.   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гродзенскі раённы культурна-інфармацыйны цэнтр, інфармацыйна-бібліятэчны аддзел

Грынцэвич А.А.,

Кашчэй Н.Я.,

Пракопчык В.Г.,

вядучыя метадысты,

Сіманенка Г.В.,

Робак С.В.,

 

Нарада з работнікамі клубных устаноў, бібліятэк

 

 

 

 

 

+

 

 

+

 

+

 

 

 

+

 

 

Гродзенскі раённы культурна-інфармацыйны цэнтр

Кашчэй Н.Я., Сіманенка А.В.

Нарада з дырэктарамі ДМШМ і ДШМ

 

 

+

 

 

+

 

 

 

+

 

+

 

 

Гродзенскі раённы культурна-інфармацыйны цэнтр

Голубева І.С., Васільчык В.Ю.

Нарада па выніках работы адукацыйных

устаноў культуры: кантынгент і адлік

навучэнцаў

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

Гродзенскі раённы культурна-інфармацыйны цэнтр

Голубева І.С,

Васільчык В.Ю.

Статычная справаздача ДМШМ і ДШМ

 

 

 

 

 

 

 

+

+

 

 

 

Гродзенскі раённы культурна-інфармацыйны цэнтр

Васільчык В.Ю.

Прысваенне  найменняў “народны”, “узорны”, “заслужаны” аматарскі

калектыў Рэспублікі Беларусь:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- падрыхтоўка дакументаў і паказ

канцэртнай праграмы вакальнага гурта

 “Забава” Індурскага ЦК на наданне

наймення “народны”

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Індурскі ЦК

Кашчэй Н.Я., Міхалевіч М.І.

- падрыхтоўка дакументаў і паказ

канцэртнай праграмы ўзорнага духавога аркестра Парэцкай ДМШМ на наданне наймення “заслужаны”

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Парэцкая ДМШМ

Голубева І.С.,

Васільчык В.Ю., Гайс Т.І.

 

 

 

 

АРГАНІЗАВАЦЬ І ПРАВЕСЦІ

                                                                 

 

РАЕННЫЯ АГЛЯДЫ,

КОНКУРСЫ, ФЕСТЫВАЛІ

 

 

 

 

 

 

                               ТЭРМІН ПРАВЯДЗЕННЯ

 

 

МЕСЦА ПРАВЯДЗЕННЯ

 

 

ВЫКАНАЎ-

ЦЫ

I квартал

II квартал

III квартал

IV квартал

 

 

Студзень

Люты

Сакавік

Красавік

Май

Чэрвень

Ліпень

Жнівень

Верасень

Кастрычнік

Лістапад

Снежань

агляд-конкурс вакальна-

харавога, харэаграфічнага жанраў і сямейнай творчасці                      

 

+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

клубныя ўстановы

вядучыя метадысты

агляд-конкурс рэкламных матэрыялаў і выданняў

 

 

 

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

 

клубныя ўстановы

Канюшок А.Г.

II рэгіянальны фестываль-конкурс

дзіцячай эстраднай творчасці “Вясёлка талентаў”

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Азёрскі ЦК

Шыкаловіч В.А.

агляд-конкурс анімацыйных праграм

“Парк забаў”

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

 

ВерцялішкаўскіЦК

Шыкаловіч В.А.

фестываль-конкурс

сярод навучэнцаў  ДМШМ і ДШМ

“Музычны  красавік”                                                                                                                              

                                                                                                                                       

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

 

Абухаўскі ЦК, Абухаўская ДШМ

Голубева І.С.,

Васільчык В.Ю.,Палікша В.А.

III адкрыты рэгіянальны фестываль-конкурс “Шанс” сярод навучэнцаў ДМШМ і ДШМ

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

аг.Парэчча

Голубева І.С.,

Васільчык В.Ю.,Гайс Т.І.

V адкрыты раённы мастацкі конкурс-пленэр "Котра-АРТ-фэст"

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

г.Скідзель

Пенталь К.І., Палтавец В.Ф.

агляд-конкурс аматарскіх

аб’яднанняў                                                                                                                                                                                                      

 

 

 

 

+

+

+

+

+

+

 

 

клубныя ўстановы, бібліятэкі

Пракопчык В.Г.,Робак С.В.

агляд-конкурс шматдзетных

сем’яў                                       

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

Путрышкаўскі ЦК

Шыкаловіч В.А.

агляд-конкурс фальклорных калектываў

 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

клубныя ўстановы

Пенталь К.І.

конкурс на лепшае афармленне

 інтэр’ераў, азеляненне,

добраўпарадкаванне тэрыторый

“Мастацтва дызайна”

 

 

 

 

+

+

+

+

+

+

 

 

клубныя ўстановы, ДМШМ і ДШМ, бібліятэкі

Страчынская А.І.

агляд-конкурс на лепшы турыстычны

маршрут “Пазнай свой край”

 

 

 

 

 

+

+

+

 

 

 

 

клубныя ўстановы

Страчынская А.І.

конкурс “Міс Гродзенскага раёна”

 

 

 

 

 

 

 

 

+

 

 

 

Абухаўскі ЦК

Ганевіч Л.В.

конкурс “Аб бібліятэцы ў буклеце”

 

 

 

 

 

 

 

 

+

 

 

 

бібліятэкі

Робак С.В.

 

кніжны фестываль “Кнігаград”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+

 

 

г. Скідзель

Робак С.В.,

Скідзельская ГБ СЧ,

Скідзельская ГБ

конкурс маладых спецыялістаў “Мы

молоды, мы талантливы”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+

 

Путрышкаўскі ЦК

Ганевіч Л.В.

рэгіянальны конкурс фартэпіянных

ансамблей “Осенний экспромт»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+

 

Абухаўская ДШМ

Голубева І.С.,

Васільчык В.Ю., Палікша В.А.

конкурс “Лепшы сельскі цэнтр

культуры, бібліятэка”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+

 

клубныя установы, бібліятэкі

Кашчэй Н.Я.,

Сіманенка Г.В.

агляд-конкурс тэматычных праграм

“Разам супраць СНІДу”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+

Квасоўскі ЦК

Шыкаловіч В.А.

агляд-конкурс на лепшае навагодняе

афармленне клубных устаноў, бібліятэк,

ДШМ і ДМШМ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

клубныя ўстановы, бібліятэкі, ДШМ і ДМШМ

Грынцэвіч А.А.,

вядучыя метадысты

конкурс “Мецэнат культуры-2018”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+

Гродзенскі раённы культурна-інфармацыйны цэнтр

Грынцэвіч А.А.

 

АРГАНІЗАВАЦЬ І ПРАВЕСЦІ

РАЁННЫЯ

МЕРАПРЫЕМСТВЫ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ТЭРМІН ПРАВЯДЗЕННЯ

 

МЕСЦА ПРАВЯДЗЕННЯ

 

ВЫКАНАЎ-

ЦЫ

I квартал

II квартал

III квартал

IV квартал

 

 

Студзень

Люты

Сакавік

Красавік

Май

Чэрвень

Ліпень

Жнівень

Верасень

Кастрычнік

Лістапад

Снежань

Тэатралізаванае прадстаўленне
 «Зімовыя забавы на Агустоўскім канале»

 

+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+

Аўгустоўскі канал, шлюз “Дамброўка”

Кашчэй Н.Я., Ганевіч Л.В.

Свята снегу ў рамках Сусветнага дня

 зімовых відаў спорту

+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Аўгустоўскі канал, шлюз “Дамброўка”

Ганевіч Л.В.

да Дня памяці воінаў-

інтэрнацыяналістаў

 

+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гродзенскі раённы культурна-інфармацыйны цэнтр

Кашчэй Н.Я.

Свята “БЛИН-ПАТИ”

 

+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Аўгустоўскі канал, шлюз “Дамброўка”

 

да Дня жанчын                                                                 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Абухаўскі ЦК

Кашчэй Н.Я.,

вядучыя метадысты

Свята пісанкі

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

 

Сапоцкінскі КТЦ

Кашчэй Н.Я., Галубцова Г.Ч.

да Дня  Перамогі

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

г.Скідзель

Грынцэвіч А.А., вядучыя метадысты

адкрытае рэгіянальнае свята народнай творчасці “Аўгустоўскі канал запрашае сяброў”

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

Аўгустоўскі канал, шлюз “Дамброўка”

Грынцэвіч А.А, вядучыя метадысты

Свята беларускай кухні “Пікнік па-

беларуску”

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

Аўгустоўскі канал, шлюз “Дамброўка”

Пракопчык В.Г., вядучыя метадысты

фестываль побытавых танцаў “Квецень

 у стылі этна”

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

Аўгустоўскі канал, шлюз Дамброўка

Пракопчык В.Г, вядучыя метадысты

Свята народных казак і паданняў “У

госці да Аўгустоўскага Цмока”

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

Аўгустоўскі канал, шлюз “Дамброўка”

Кашчэй Н.Я., Сіманенка Г.В.,Ганевіч Л.В.

Экалагічнае свята “Августовские берега”

 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

Аўгустоўскі канал, шлюз “Дамброўка”

Пракопчык В.Г.,Ганевіч Л.В.

рэгіянальны фестываль танца
“Танцевальная круговерть”

 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

аг.Верцялішкі

Кашчэй Н.Я., вядучыя метадысты

Абласное культурна-спартыўнае свята

“Работники культуры за здоровый образ жизни!”

 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

Аўгустоўскі канал, шлюз “Дамброўка”

Кашчэй Н.Я.,

Сіманенка Г.В., Ганевіч Л.В.

Фестываль шансона

 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

Аўгустоўскі канал, шлюз “Дамброўка”

 

Свята бардаўскай песні

“Августовский фест”

 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

Аўгустоўскі канал, шлюз “Дамброўка”

Пракопчык В.Г., вядучыя метадысты

Свята “Адэльскі фэст”

 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

Адэльскі ЦКіНТ

Кашчэй Н.Я.,Пенталь К.І.

Свята малака

 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

аг.Луцкаўляны

Шыкаловіч В.А., Васілеўская В.В.

 да Дня  Незалежнасці  

 

 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

г.Скідзель

Кашчэй Н.Я., вядучыя метадысты

свята “Купалле”

 

 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

Аўгустоўскі канал, шлюз “Дамброўка”

Пракопчык В.Г., Копаць А.Б.

Раённы фестываль фальклора “Вяртанне

да вытокаў”

 

 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

Аўгустоўскі канал, шлюз “Дамброўка”

 

Свята рыбака “В ОЗЕРАХ КЛЕВ…О”

 

 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

аг.Азеры

Пракопчык В.Г.,Ляўша М.М.

Міжнародны аўтафестываль “Sanday”

 

 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

в.Караліно

Грынцэвіч А.А., вядучыя метадысты

Свята рок-музыкі “Августовский трэш”

 

 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

Аўгустоўскі канал, шлюз “Дамброўка”

Шыкаловіч В.А., Лойша А.У.

Свята вэндліны

 

 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

аг.Капцеўка

Ганевіч Л.В., Чыжанкова Э.А.

фестываль шоу-праграм “Огонь.Вода.

Воздух”

 

 

 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

аг.Капцеўка

Ганевіч Л.В.

Свята сладкаежак

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

Аўгустоўскі канал, шлюз “Дамброўка”

Ганевіч Л.В.

Фестываль “Кіноакадемія”

 

 

 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

Аўгустоўскі канал, шлюз “Дамброўка”

 

Свята мора-2018

 

 

 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

Аўгустоўскі канал, шлюз “Дамброўка”

Шыкаловіч В.А.

Аўтабаі

 

 

 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

Парк актыўнага адпачынку “Каробчыцкі Алімп”

Грынцэвіч А.А., вядучыя метадысты

абласны адкрыты фестываль  народнай творчасці “Аўгустоўскі

канал у культуры трох народаў”

 

 

 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

Аўгустоўскі канал, шлюз “Дамброўка”

Кашчэй Н.Я., вядучыя метадысты

фестываль “Мядова-Яблычны Спас”

 

 

 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

аг.Абухава

Пракопчык В.Г., Янучэня В.К.

Свята сока

 

 

 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

аг.Квасоўка

Ганевіч Л.В., Балабуеў Д.В.

Свята марожанага

 

 

 

 

 

 

 

 

+

 

 

 

аг.Путрышкі

Кашчэй Н.Я., Пекар А.Ю.

Свята лісічкі

 

 

 

 

 

 

 

 

+

 

 

 

аг.Парэчча

Пракопчык В.Г.,

Пятроўскі А.Р.

Мерапрыемства да Дня

бібліятэк

 

 

 

 

 

 

 

 

+

 

 

 

Гродзенскі раённы культурна-інфармацыйны цэнтр

Сіманенка Г.В., Робак С.В.

Раённы фестываль паляўнічых
традыцый “Пад апекай святога Губерта”

 

 

 

 

 

 

 

 

+

 

 

 

Аўгустоўскі канал, шлюз “Дамброўка”

Кашчэй Н.Я., Васілеўская В.В.

 да Дня сталых людзей 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+

 

 

Путрышкаўскі

ЦК

Кашчэй Н.Я.

свята горада Скідзеля

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+

 

 

г.Скідзель

Кашчэй Н.Я., вядучыя метадысты

да Дня

работнікаў   культуры                                

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+

 

 

Путрышкаўскі ЦК

Ганевіч Л.В.

 да Дня Маці                                                                                                              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+

 

 

Пурышкаўскі ЦК

Кашчэй Н.Я.

да Дня працаўнікоў

сельскай     гаспадаркі і перапрацоўчай     

прамысловасці  аграпрамысловага 

комплексу                                 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+

 

Абухаўскі ЦК

Кашчэй Н.Я., вядучыя метадысты

абласное Свята млынароў

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+

 

аг.Адэльск

Кашчэй Н.Я., Пенталь К.І.

Свята беларускай лялькі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+

 

Індурскі ЦК

Шыкаловіч В.А., Міхалевіч М.І.

дабрачынны калядны баль работнікаў культуры “Свет каляднай зоркі”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+

Квасоўскі ЦК

Кашчэй Н.Я., Балабуеў Д.В.

мерапрыемствы да Раства і

Новага года      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+

клубныя ўстановы

вядучыя метадысты

 

АРГАНІЗАВАЦЬ І ПРАВЕСЦІ

 

РАЁННЫЯ ШКОЛЫ-ВУЧОБЫ,

СЕМІНАРЫ, МАЙСТАР-

КЛАСЫ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ТЭРМІН ПРАВЯДЗЕННЯ

 

МЕСЦА ПРАВЯДЗЕННЯ

ВЫКАНАЎ-

ЦЫ

I квартал

II квартал

III квартал

IV квартал

 

 

Студзень

Люты

Сакавік

Красавік

Май

Чэрвень

Ліпень

Жнівень

Верасень

Кастрычнік

Лістапад

Снежань

 

 

 

 

 

 

 

Школы  вучобы прафесійнага майстэрства

 

семінар - практыкум

“Арганізацыя і правядзенне вулічных культурна-масавых мерапрыемстваў”

 

+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гродзенскі раённы культурна-інфармацыйны цэнтр

Кашчэй Н.Я.

школа вучобы для загадчыкаў і

мастацкіх кіраўнікоў клубных устаноў

“Основные требования к подготовке информационно-аналитических планов

 и отчетов”

 

+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гродзенскі раённы культурна-інфармацыйны цэнтр

Галавань А.З.

заняткі Школы пачынаючага

бібліятэкара

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інфармацыйна-бібліятэчны аддзел

Робак С.В.

школа вучобы для загадчыкаў і мастацкіх кіраўнікоў клубных устаноў “Асаблівасці і праблемы арганізацыі масавых мерапрыемстваў у клубных установах”

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

 

Гродзенскі раённы культурна-інфармацыйны цэнтр

Пракопчык В.Г.

школа перадавога вопыту для кіраўнікоў клубных устаноў

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

 

Верцялішкаўскі ЦК

Кашчэй Н.Я., вядучыя

метадысты

Дзень прафесійных ведаў “Чытачы. Бібліятэка. Вольны час”

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

Інфармацыйна-бібліятэчны аддзел

Робак С.В.

Галоўныя бібліятэкары ІБО

Выяздны семінар для працаўнікоў клубных устаноў, бібліятэк, спецыялістаў рэзерва кадраў па абмену вопытам работы з аддзелам ідэалагічнай работы, культуры і па справах моладзі Лідскага райвыканкама

 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

Лідскі раён

Грынцэвіч А.А.

выяздны семінар для настаўнікаў народных інструментаў ДМШМ і ДШМ

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

сектар педпрактыкі
УА “Гродзенскі дзяржаўны музычны каледж”, Індурская ДМШМ

Васільчык В.Ю.,

Казлоўскі А.Я.

Бібліякараван - 2018

 

 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

Падлабенская,

Раціцкая СБ

г.п. Сапоцкін-

Аўгустоўскі канал

Робак С.В.,

галоўныя бібліятэкары ІБО,

Патапава В.І.,

Яновіч Ю.Т.,

Ганчыц С.А.

Школа прафесійнага майстэрства “Улік і захаванасць кніжных фондаў у бібліятэках-філіялах”

 

 

 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

Інфармацыйна-бібліятэчны аддзел

Скіданава Д.Ф.,

Баякова Д.Б.

Школа прафесійнага майстэрства “Інфармацыйна-бібліяграфічная дзейнасць бібліятэк”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+

 

 

Інфармацыйна-бібліятэчны аддзел

Робак С.В.,

Гулеўская В.А.

выяздны семінар-практыкум для прадстаўнікоў турыстычных фірм “Историко-культурное наследие и возможности его использования  для устойчивого развития культурной и туристической деятельности Гродненского района”

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

Гродзенскі раён

Голубева І.С.,

Страчынская А.І.

школа вучобы маладога культработніка

“Выкарыстанне ў дзейнасці ўстановы

культуры  нарматыўна-прававой

дакументацыі, метадычных
распрацовак”  для прынятых маладых спецыялістаў

 

 

 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

Гродзенскі раённы культурна-інфармацыйны цэнтр

Кашчэй Н.Я., вядучыя

метадысты

выяздны семінар для маладых спецыялістаў “Асноўныя аспекты арганізацыі работы клубнай установы”, азнаямленчы і падзейны тур “ЗнаЁмства з Гродзенскім раенам” 

 

 

 

 

 

 

 

 

+

 

 

 

Гродзенскі раён

Грынцэвіч А.А., вядучыя

метадысты

школа вучобы для маладых

спецыялістаў ДМШМ і ДШМ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+

 

 

ДУА “Верцялішкаў-ская  ДШМ”

Грынцэвіч А.А.

Семінар для спецыялістаў, уключаных у рэзерв кадраў

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гродзенскі раённы культурна-інфармацыйны цэнтр

Грынцэвіч А.А.

семінар-практыкум для кіраўнікоў вакальна-харавых і фальклорных калектываў Вокальное искусство в контексте музыкальной культуры молодежи

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+

 

Капцёўскі ЦК

Пракопчык В.Г.

школа вучобы для мастацкіх кіраўнікоў клубных устаноў “Выраб навагодніх упрыгожванняў”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+

Гродзенскі раённы культурна-інфармацыйны цэнтр

Пенталь К.І.

 

   

 

 

МЕТАДЫЧНАЯ РАБОТА

 

 

 

 

 

 

 

 

ТЭРМІН ПРАВЯДЗЕННЯ

МЕСЦА ПРАВЯДЗЕННЯ

 

ВЫКАНАЎ-

ЦЫ

I квартал

II квартал

III квартал

IV квартал

 

 

Студзень

Люты

Сакавік

Красавік

Май

Чэрвень

Ліпень

Жнівень

Верасень

Кастрычнік

Лістапад

Снежань

Распрацоўка сцэнарыяў  народных

свят і  святочных мерапрыемстваў           

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

Гродзенскі раённы культурна-інфармацыйны цэнтр

Кашчэй Н.Я., Ганевіч Л.В.,вядучыя

метадысты

 Працяг работы па стварэнню

 відэатэкі, электроннай фотатэкі

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

Гродзенскі раённы культурна-інфармацыйны цэнтр

Канюшок А.Г.

Запіс  музычных фанаграм для творчых калектываў раЁна; працяг працы па стварэнню   музычнай  аўдыятэкі

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

Гродзенскі раённы культурна-інфармацыйны цэнтр

Ляўша М.М.

Падрыхтоўка даведак,

інфармацый

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

Гродзенскі раённы культурна-інфармацыйны цэнтр

Грынцэвіч А.А.,

Галавань А.З., Сіманенка Г.В.

Робак С.В.,

вядучыя

метадысты

Арганізацыя мерапрыемстваў па

выкананню плана платных паслуг

 

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

 

Кашчэй Н.Я., Сіманенка Г.В., Робак С.В.,

Пракопчык В.Г., Пенталь К.І.

Аказанне метадычнай дапамогі

клубным установам, бібліятэкам,

 ДМШМ і ДШМ раёна

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

клубныя ўстановы, бібліятэкі,

ДМШМ і ДШМ

Робак С.В., Пракопчык В.Г., вядучыя  метадысты

 

Маніторынг работы клубных устаноў,  бібліятэк, ДМШМ і ДШМ

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

клубныя ўстановы, бібліятэкі,

ДМШМ і ДШМ

Робак С.В., Кашчэй Н.Я., вядучыя

метадысты

Асвятленне ў раённых, абласных, рэспубліканскіх сродках

масавай інфармацыі матэрыялаў падзей, мерапрыемстваў, фестываляў і

конкурсаў

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

 

Галавань А.З., Сіманенка Г.У.

Своечасовае размяшчэнне навін,

прэс-рэлізаў, артыкулаў, фотаздымкаў

на сайтах аддзела ідэалагічнай работы, культуры і па справах моладзі

Гродзенскага райвыканкама

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

 

Канюшок А.Г.,

Сіманенка Г.В., Трубчык Л.У.

Галавань А.З.

Падрыхтаваць зборнікі метадычных

матэрыялаў:

 

Каляндар турыстычных падзей у Гродзенскім раёне - 2018

+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гродзенскі раённы культурна-інфармацыйны цэнтр

Страчынская А.І., Дземянкова Л.В.

Каляндар “Мерапрыемствы

Аўгустоўскага канала-2018”

+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гродзенскі раённы культурна-інфармацыйны цэнтр

Страчынская А.І., Дземянкова Л.В.

Інфармацыйны бюлетэнь “Аналіз работы бібліятэк за 2017 год”

 

+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інфармацыйна-бібліятэчны аддзел

Сіманенка Г.В.

Робак С.В.

Скіданава Д.Ф.

Медатычныя рэкамендацыі па рабоце да 75-годдзя Хатынскай трагедыі “Попел Хатыні”

 

+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інфармацыйна-бібліятэчны аддзел

Трубчык Л.У.

Метадычна-інфармацыйныя рэкамендацыі для кіраўнікоў аматарскіх калектываў, у тым ліку і па падрыхтоўцы дакументаў на прысваенне (пацвярджэнне) наймення “народны (узорны) аматарскі калектыў Рэспублікі Беларусь” і “Заслужаны аматарскі калектыў Рэспублікі Беларусь”

 

+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гродзенскі раённы культурна-інфармацыйны цэнтр

Пракопчык В.Г.

Краязнаўчы каляндар на 2018 год

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інфармацыйна-бібліятэчны аддзел

Гулеўская В.А.

Інфармацыйны бюлетэнь “Весткі з бібліятэк раёна”

 

 

 

+

 

 

+

 

 

+

 

 

Інфармацыйна-бібліятэчны аддзел

Сіманенка Г.В.,

Робак С.В.,

Скіданава Д.Ф.

Буклет “Гісторыка-культурная спадчына Гродзенскага раёна”

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

 

Гродзенскі раённы культурна-інфармацыйны цэнтр

Страчынская А.І.,

Дземянкова Л.В.

Метадычны дапаможнік “Культурно-массовые мероприятия для инвалидов и людей с ограниченными возможностями здоровья. Особенности организации и проведения”

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

 

Гродзенскі раённы культурна-інфармацыйны цэнтр

Шыкаловіч В.А.,

Канюшок А.Г.

Буклет “Велабібліятэка – новая форма абслугоўвання”

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

Інфармацыйна-бібліятэчны аддзел

Робак С.В.,

Трубчык Л.У.

Буклет “Музейныя экспазіцыі клубных устаноў”

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

Гродзенскі раённы культурна-інфармацыйны цэнтр

Страчынская А.І.,

Канюшок А.Г.

Зборнік сцэнарыяў  гульнёвых  праграм   па выніках раённага агляда-конкурса анімацыйных праграм “Парк забаў”

 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

Гродзенскі раённы культурна-інфармацыйны цэнтр

Шыкаловіч В.А., Канюшок А.Г.

Зборнік метадычных матэрыялаў (практыкаванні) у дапамогу настаўнікам па класе фартэпіяна ДМШМ і ДШМ

 

 

 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

Гродзенскі раённы культурна-інфармацыйны цэнтр

Канюшок А.Г.,

Васільчык В.Ю.

Абнаўленне буклетаў клубных устаноў, калектываў

аматарскай творчасці клубных устаноў

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+

+

Гродзенскі раённы культурна-інфармацыйны цэнтр

мастацкія кіраўнікі клубных устаноў,

Канюшок А.Г.

Зборнік сцэнарыяў тэматычных праграм

па прафілактыцы СНІДу па выніках

раённага агляда-конкурса “Разам

супраць СНІДу"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+

Гродзенскі раённы культурна-інфармацыйны цэнтр

Шыкаловіч В.А.,

Канюшок А.Г.

Зборнік сцэнарыяў брэндавых

 мерапрыемстваў Гродзенскага раёна “Святочная палітра”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+

Гродзенскі раённы культурна-інфармацыйны цэнтр

Пракопчык В.Г.

Буклет “Тематический обзор

культурной жизни  “Люди. События.

Факты. Гродненский район-2018”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+

Гродзенскі раённы культурна-інфармацыйны цэнтр

Канюшок А.Г.,Страчынская А.І.

ПРЫНЯЦЬ УДЗЕЛ У АБЛАСНЫХ, РЭСПУБЛІКАНСКІХ ФЕСТЫВАЛЯХ І СВЯТАХ

 

 

 

МЕРАПРЫЕМСТВЫ

 

 

 

 

 

 

 

 

ТЭРМІН ПРАВЯДЗЕННЯ

МЕСЦА ПРАВЯДЗЕННЯ

ВЫКАНАЎ-

ЦЫ

I квартал

II квартал

III квартал

IV квартал

 

 

Студзень

Люты

Сакавік

Красавік

Май

Чэрвень

Ліпень

Жнівень

Верасень

Кастрычнік

Лістапад

Снежань

рэспубліканскі конкурс «Бібліятэка – асяродак нацыянальнай культуры»

+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інфармацыйна-бібліятэчны аддзел,

Скідзельская ГБ СЧ

Робак С.В.,

Капцюг А.Я.

рэспубліканскі  конкурс “Горад культуры ” па выніках 2017 года

ў намінацыі “Лепшы аграгарадок”

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гродзенскі раённы культурна-інфармацыйны цэнтр

Пракопчык В.Г.

рэспубліканскі конкурс “Горад культуры ” па выніках 2017 года

ў намінацыі “Лепшы пасёлак гарадскога тыпу”

 

+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гродзенскі раённы культурна-інфармацыйны цэнтр

Страчынская А.И., Галубцова Г.Ч.

Рэспубліканскі конкурс “Чалавек Года ў сферы культуры ” па выніках 2017  года ў намінацыі “Народная творчасць”

+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гродзенскі раённы культурна-інфармацыйны цэнтр

Пракопчык В.Г.

абласны конкурс “Бібліятэка года”

+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інфармацыйна-бібліятэчны аддзел, Скідзельская ГБ СЧ

Сіманенка Г.В.,

Капцюг А.Я.

III рэгіянальны фестываль “Каляднае сузор’е”

+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Любаньскі раён, аг.Сарачы

Пенталь К.І., Балабуеў Д.В.

абласны конкурс “Установа культуры года”

 

+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

г.Гродна

Грынцэвіч А.А.

абласны фестываль патрыятычнай песні

 

+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

г.Гродна

Пракопчык В.Г.

адкрыты абласны конкурс
імя К.Горскага

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

г.Ліда

Васільчык В.Ю.

X абласны конкурс юных піяністаў

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

г.Гродна

Васільчык В.Ю.

абласны фестываль народнай творчасці ветэранскіх калектываў “Не старэюць душой ветэраны”

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

г.Ваўкавыск

Шыкаловіч В.А.

абласны конкурс сярод вучняў сельскіх ДМШМ і ДШМ

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

 

г.Гродна

Васільчык В.Ю.

рэспубліканскі адкрыты конкурс выканаўцаў на народных інструментах им. І.І.Жыновіча

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

 

г.Мінск

Васільчык В.Ю.

абласны конкурс "Новыя імёны" ў намінацыі "Акадэмічны вакал"

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

 

г.Гродна

Васільчык В.Ю.

рэгіянальнае свята-кірмаш вырабаў рамеснікаў “Гродзенскія традыцыі да свята Вялікадня”

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

 

г.Гродна

Пенталь К.І.

рэспубліканскі конкурс «Библиотека – центр духовного просвещения и воспитания»

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

 

Інфармацыйна-бібліятэчны аддзел, Скідзельская ГБ СЧ

Трубчык Л.У., Капцюг А.Я.

абласны фестываль эстраднай творчасці і конкурс вядучых канцэртных праграм “ …І вечная Вясна”

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

 

г.Шчучын

Пракопчык В.Г.

VI абласны адкрыты дзіцячы джазавы фестываль “Птица”

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

г.Ліда

Васільчык В.Ю.

абласны фестываль дзіцячай эстраднай творчасці “Масты надзей”

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

г.Масты

Пракопчык В.Г.

рэспубліканскі фестываль-конкурс дзіцячага мастацтва “Лидский венок”

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

г.Ліда

Васільчык В.Ю.

адкрыты рэгіянальны фестываль “Паланэз-2018”

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

г.Слонім

Шыкаловіч В.А.

рспубліканскі фестываль народнага гумару “Аўцюкі”

 

 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

Гомельская вобласць

Пракопчык В.Г.

адкрыты фестываль-конкурс кавер-бэндаў (ВІА)

 

 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

г.Ваўкавыск

Шыкаловіч В.А.

рэспубліканскі конкурс ”Лучший публичный центр правовой информации“

 

 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

Інфармацыйна-бібліятэчны аддзел, аг. Абухава

Робак С.В.,

Гядройць Т.Я.

фестываль “Артыстычныя сустрэчы “Гродна-Беласток”

 

 

 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

г.Гродна

Пракопчык В.Г.

абласны адкрыты фестываль гульні “Карнавал весялосці”

 

 

 

 

 

 

 

 

+

 

 

 

г.п.Воранава

 

абласны агляд-конкурс танцавальных калектываў”Скокі ва ўсе бокі”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+

 

 

г.п.Карэлічы

Шыкаловіч В.А.

абласны фестываль народных хароў “Над сінім Неманам”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+

 

 

аг.Абухава

Пракопчык В.Г.

абласны агляд-конкурс аматарскіх аб’яднанняў “Свет захапленняў”

 

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

клубныя ўстановы

Пракопчык В.Г.

абласны конкурс на лепшае прымяненне інфармацыйных тэхналогій у рабоце ўстаноў культуры клубнага тыпу Гродзенскай вобласці

 

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

ДУК “Гродзенскі АМЦНТ”

Канюшок А.Г.

XV Міжнародны дзіцячы конкурс "Музыка надежды"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+

г.Мінск

Васільчык В.Ю.

абласны конкурс плаката “Опасность-СПИД”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+

ДУК “Гродзенскі АМЦНТ”

Васільчык В.Ю.

 

АРГАНІЗАВАЦЬ І ПРАВЕСЦІ  

ГАСПАДАРЧАЯ ПРАЦА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ТЭРМІН ПРАВЯДЗЕННЯ

МЕСЦА ПРАВЯДЗЕННЯ

ВЫКАНАЎ-

ЦЫ

I квартал

II квартал

III квартал

IV квартал

 

 

Студзень

Люты

Сакавік

Красавік

Май

Чэрвень

Ліпень

Жнівень

Верасень

Кастрычнік

Лістапад

Снежань

Правесці гаспадарчыя суботнікі

на рабочых месцах і  прылеглай 

тэрыторыі.                                                                                                                                                   

 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

+

 

 

Гродзенкі раённы культурна-інформацыйны цэнтр

Грынцэвіч А.А.

Арганізацыя работы па добраўпарадкаванню прылягаючай тэрыторыі

 

 

 

+

+

+

+

+

+

+

 

 

Гродзенкі раённы культурна-інформацыйны цэнтр

Грынцэвіч А.А.

              

 

Инфармацыйнае забеспячэнне работы сайтаў аддзела ідэалагічнай работы, культуры і па справах моладзі Гродзенскага райвыканкама, Гродзенскага раённага культурна-інфармацыйнага цэнтра

 

 

  • Напаўненне кантэнтам старонак сайта Гродзенскага раённага культурна-інфармацыйнага цэнтра (http://www.grodnokult.by/).
  • Размяшчэнне на сайце Гродзенскага раённага культурна-інфармацыйнага цэнтра (http://www.grodnokult.by/) справаздач (фотасправаздач) аб праведзеных мерапрыемствах.
  • Абнаўленне сайта інфармацыйна-бібліятэчнага аддзела (http://www.rcbs.grodno.by/) і сайта аддзела ідэалагічнай работы, культуры і па справах моладзі Гродзенскага райвыканкама (http://www.otdelkult-gr.by).
  • Абнаўленне сайтаў ДМШМ і ДШМ.
  • Павелічэнне колькасці наведвальнікаў сайтаў.

 

  • Аддзел этнаграфіі, фальклору і рамёстваў працуе па асабістаму плану.